Model: Antec NSK2480
Specifications
| Color | Silver & Black |
| Material | Plastic front panel, steel frame |
| Type/Size | Home Theater |
| Maximum Motherboard Size | MicroATX |
| Case Window | No |
| Power Supply | 380W |
Dimensions | |
| Height | 140 mm (5.5 in) |
| Width | 448 mm (17.6 in) |
| Depth | 414 mm (16.3 in) |
| Net Weight | 7.8 kg (17.2 lbs) |
Drive Bays | |
| External 5.25 inch | 2 |
| External 3.5 inch | 0 |
| Internal 3.5 inch | 2 |
| Internal 2.5 inch | 0 |
Front Panel Connectors | |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.0 | 0 |
| Firewire | 0 |
| Audio In | 1 |
| Audio Out | 1 |
| eSATA | 0 |
Cooling System | |
| Cooling Method | Air |
| Included Fans | 2 x 120mm |
Features
- High-efficiency 380 Watt ATX12V v2.0 power supply
-Universal input
-Active PFC and high efficiency design for superior environmentally friendly operation - Triple-chamber structure to isolate power supply and hard drive heat for cooler & quieter operation
- Advanced cooling system:
-- 2 sidemounted 120 mm TriCool 3-speed fans - 4 Drive Bays
-Front Accessible: 2 x 5.25"
-Internal: 2 x 3.5" removable HDD trays with silicone grommets to isolate drive vibrations - 4 Expansion Slots
- Front-mounted ports for easy multimedia connections
- 2 x USB 2.0
- Audio In and Out
- 0.8mm cold-rolled steel construction
- Accommodates up to MicroATX motherboards (9.6" x 9.6")