Model: Cooler Master RC-932-KKN5-GP
Specifications
| Color | Black |
| Material | Plastic front panel, steel frame |
| Type/Size | Full Tower |
| Maximum Motherboard Size | EATX |
| Case Window | Yes |
| Power Supply | None |
Dimensions | |
| Height | 546.1 mm (21.5 in) |
| Width | 228.6 mm (9.0 in) |
| Depth | 576.58 mm (22.7 in) |
| Net Weight | 13.2 kg (29.1 lbs) |
Drive Bays | |
| External 5.25 inch | 5 |
| External 3.5 inch | 1 |
| Internal 3.5 inch | 5 |
| Internal 2.5 inch | 0 |
Front Panel Connectors | |
| USB 2.0 | 4 |
| USB 3.0 | 2 |
| Firewire | 1 |
| Audio In | 1 |
| Audio Out | 1 |
| eSATA | 1 |
Cooling System | |
| Cooling Method | Air |
| Included Fans | Front 230mm (Red), Side 230mm, Top 230mm, Rear 140mm |