Sorry, we have no advice for this part!
Note: Dimensions: 18.7" H x 9.4" W x 21.5" D
Model: Fractal Design FD-C-DEF7A-09
Specifications
| Color | White |
| Material | Aluminum and plastic front panel, steel frame |
| Type/Size | Mid Tower |
| Maximum Motherboard Size | ATX |
| Case Window | No |
Dimensions | |
| Height | 475 mm (18.7 in) |
| Width | 240 mm (9.4 in) |
| Depth | 547 mm (21.5 in) |
| Net Weight | 13.49 kg (29.7 lbs) |
| Maximum CPU Cooler Height | 185mm |
| Maximum GPU Length | 315mm |
| Maximum PSU Length | 250mm |
Drive Bays | |
| External 5.25 inch | 1 |
| Internal 2.5 inch | 2 |
| Internal 2.5/3.5 inch | 3 |
Front Panel Connectors | |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.0 | 2 |
| Audio In | 1 |
| Audio Out | 1 |
| USB-C | 1 |
Cooling System | |
| Cooling Method | Air |
| Included Fans | 3 140mm Fractal GP-14 |
| Total Fan Mounts | 9 |