Model: Antec EA-380
Specifications
| Maximum Power | 380 W |
| Standard Compliance | 80 PLUS |
| Peak Efficiency | 85 % |
| Cooling System | 80mm Fan |
Power Distribution | |
| +3.3V rail | 20 amps |
| +5V rail | 20 amps |
| +12V1 rail | 17 amps |
| +12V2 rail | 17 amps |
Connectors | |
| Molex | 6 |
| SATA | 4 |
| Floppy | 1 |
| PCIe 6-Pin | 1 |
| CPU Power 4 pin | 1 |
Input | |
| Voltage | 100~240 Vac |
| Frequency | 47~63 Hz |