Model: AMD OS6172WKTCEGO
Specifications
| Product Line | Opteron 6100 |
| Code Name | Magny-Cours |
| Socket | G34 |
| Process | 45 nm |
| Total Number of Cores | 12 |
| Base Clock Speed | 2.1 GHz |
| Turbo Core | No |
| Thermal Output | 80 W |
| Bus Type | HyperTransport |
Cache | |
| L2 | 12 x 512KB |
| L3 | 12MB |
Model: AMD OS6172WKTCEGO
| Product Line | Opteron 6100 |
| Code Name | Magny-Cours |
| Socket | G34 |
| Process | 45 nm |
| Total Number of Cores | 12 |
| Base Clock Speed | 2.1 GHz |
| Turbo Core | No |
| Thermal Output | 80 W |
| Bus Type | HyperTransport |
Cache | |
| L2 | 12 x 512KB |
| L3 | 12MB |