Model: Intel BX80571E7200
Specifications
| Product Line | Core 2 Duo |
| Code Name | Wolfdale |
| Socket | 775 |
| Process | 45 nm |
| Total Number of Cores | 2 |
| Base Clock Speed | 2.66 GHz |
| Hyperthreading | No |
| Thermal Output | 65 W |
| Bus Type | 1066Mhz |
Cache | |
| L2 | 3MB |
Model: Intel BX80571E7200
| Product Line | Core 2 Duo |
| Code Name | Wolfdale |
| Socket | 775 |
| Process | 45 nm |
| Total Number of Cores | 2 |
| Base Clock Speed | 2.66 GHz |
| Hyperthreading | No |
| Thermal Output | 65 W |
| Bus Type | 1066Mhz |
Cache | |
| L2 | 3MB |