Model: Intel BX80569Q9650
Specifications
| Product Line | Core 2 Quad |
| Code Name | Yorkfield |
| Socket | 775 |
| Process | 45 nm |
| Total Number of Cores | 4 |
| Base Clock Speed | 3.0 GHz |
| Hyperthreading | No |
| Thermal Output | 95 W |
| Bus Type | 1333Mhz |
Cache | |
| L2 | 2 x 6MB |
Model: Intel BX80569Q9650
| Product Line | Core 2 Quad |
| Code Name | Yorkfield |
| Socket | 775 |
| Process | 45 nm |
| Total Number of Cores | 4 |
| Base Clock Speed | 3.0 GHz |
| Hyperthreading | No |
| Thermal Output | 95 W |
| Bus Type | 1333Mhz |
Cache | |
| L2 | 2 x 6MB |