Model: Intel AW80581ZH061003
Specifications
| Product Line | Core 2 Quad |
| Code Name | Penryn |
| Socket | P |
| Process | 45 nm |
| Total Number of Cores | 4 |
| Base Clock Speed | 2.53 GHz |
| Hyperthreading | No |
| Thermal Output | 45 W |
| Bus Type | 1066Mhz |
Cache | |
| L2 | 2 x 6MB |
Model: Intel AW80581ZH061003
| Product Line | Core 2 Quad |
| Code Name | Penryn |
| Socket | P |
| Process | 45 nm |
| Total Number of Cores | 4 |
| Base Clock Speed | 2.53 GHz |
| Hyperthreading | No |
| Thermal Output | 45 W |
| Bus Type | 1066Mhz |
Cache | |
| L2 | 2 x 6MB |