Sorry, we have no advice for this part!
Specifications
| Product Line | Core Ultra 5 |
| Code Name | Arrow Lake |
| Socket | 1851 |
| Total Number of Threads | 14 |
| Total Number of Cores | 14 |
| Number of Efficient Cores | 8 |
| Base Clock Speed | 4.2 GHz |
| Efficient Core Base Clock Speed | 3.6 GHz |
| Hyperthreading | No |
| Turbo Boost | Yes |
| Max. Turbo Boost | 5.2 GHz |
| Efficient Core Max Turbo Boost | 4.6 GHz |
| All-Core Turbo Boost | 5.2 GHz |
| Max Temperature | 105 C |
Cache | |
| Smart Cache | 24MB |
Onboard Graphics | |
| Core Speed | 1900 MHz |
| Cores on Die | 64 |
Memory Specification | |
| Memory Type | DDR5 |
| Maximum Frequency | 6400 |
| ECC Support | Yes |
| Registered Support | No |