Model: Western Digital WD2002FAEX
Specifications
| Form Factor | 3.5 Inch |
| Capacity | 2000 GB |
| Rotation Speed | 7200 RPM |
| Interface | SATA 6 Gb/s |
| Cache Size | 64 MB |
| Idle Noise | 29 dB |
| Seek Noise | 34 dB |
| Bearing Type | Fluid |
| Command Queueing | NCQ |
Model: Western Digital WD2002FAEX
| Form Factor | 3.5 Inch |
| Capacity | 2000 GB |
| Rotation Speed | 7200 RPM |
| Interface | SATA 6 Gb/s |
| Cache Size | 64 MB |
| Idle Noise | 29 dB |
| Seek Noise | 34 dB |
| Bearing Type | Fluid |
| Command Queueing | NCQ |